SOSYAL AĞLAR

“Bıçak Kemiğe Dayandı!”

Gündem

“Bıçak Kemiğe Dayandı!”

Şehitlerimizin acısı yüreğimizi burkarken bu yazıyı yazmak bir hayli zor olacak. Genç yaşta umutlarla doluyken, yedikleri hain kurşunlarla bu ülkenin evlatlarının üzerine karanlık çöküyor. Bütün ülke yas tutuyor.

sehitlerŞehitlerimizin acısı yüreğimizi burkarken bu yazıyı yazmak bir hayli zor olacak. Genç yaşta umutlarla doluyken, yedikleri hain kurşunlarla bu ülkenin evlatlarının üzerine karanlık çöküyor. Bütün ülke yas tutuyor. Televizyon programları iptal ediliyor, konserler erteleniyor, radyolar yayınlarını durduruyor.

Şehit anneleri yüreklerini ellerine almışlar, kanlı göz yaşları döküyorlar.

Yüreğinde zerre kadar vatan sevgisi olan her insan evladı da bu annelerle aynı duyguları paylaşıyor, onlara sarılıp teskin etmek istiyor, sarılmak istiyor, gözyaşlarını silmek, gözleri yaşlı ananın gözlerinin içine bakıp “Bir daha bu kansızlar, bu vatansızlar, bu izansızlar, bu yamyamlar kimseyi vuramayacak!” demek istiyor.

Ülkede bir yas havası hakim. Her gün bir şehit haberi, her gün bir çatışma, her gün bir saldırı…

Bir anda verilen 24 şehidin arkasından ağlamak çözüm olmuyor. Çünkü bu her zaman olan birşey. Dün 2 idi, 3 idi, 5 idi, 11 idi, bugün 24. Bıçak her gün kemiğe dayanıyor. Her gün bir anne bir köşede sessizce ağlıyor. Binbir güçlükle dünyaya getirdiği, yedirip içirip beslediği, kılına zarar gelmesin diye canından bile sakındığı, tarifsiz bir emekle büyüttüğü evladını bir daha göremediği için, sesini bir daha duyamadığı için, bir daha asla göremeyeceği için.

Neden bu terör bitirilemiyor? Bundan nemalananlar kim? Terör örgütünün arkasında kim var? Belki önce cevap bulunması gereken sorular bunlardır.

Yıllardır hükümette olan kişiler “Bıçak Kemiğe Dayandı!” diye beyanat vermişler. Bir Allah’ın kulu beyanatın ötesine geçip bu terörü durduramıyor mu Allah aşkına? Diyelim ki 10 senede hallolmuyor, ama 30 sene olmuş, neden bir türlü bir netice elde edilememiş?

bicak

Görüyoruz, uçaklar kalkıyor, helikopterler uçuyor, asker harekat yapıyor, bir iki bombalama işlemi, bir kaç terörist yakalanıyor. Sonra işlem tamam. Dön geri.

Bu mudur mücadele? Bu problem çözülecek diye kaç asker için daha göz yaşı dökeceğiz? Bayrakları yarıya indirip karalar giyinmek, çözüm müdür?

Biliyorum ki, her birimiz tükürsek boğulur bu terörist diye geçinen, gözlerini kan bürümüş vampirler.

Biliyorum ki, istenirse en hızlı şekilde bitirilir bu şerefsizler.

Biliyorum ki, Türk milleti de, devleti de bu haysiyetsizlere pabuç bırakacak kadar yerlere düşmedi.

İçimizde kor bir ateş yanıyor, yandıkça herkesi yakıyor.

Ama yine biliyorum ki bu ateş, bir gün kanla beslenen bu namussuz alçakları da cayır cayır yakacak!

Okumaya Devam Et
2 Yorum

1 Yorum

 1. Süleyman KAŞ

  20 Ekim 2011 / 20:17

  Artık bıçak kemiğe dayandı sözü sadece sözde kalmamalı 24 şehit asker 5 şehit polisimizin daha nice şehitlerimizin kanı yerde kalmamalı.Bu vatan hainlerinin cezası bir an önce verilmeli.Bu acı tablo bidaha yaşanmaz temennim.Vatan sağolsun…..

 2. Fikret Aksoy

  19 Kasım 2011 / 22:43

  Memleketimin insanina güveniyorum bir sonrakı seçimde biçak kemiğe dayandı diyen 7. başbakanını istıkrarla seçecektir kımsenin şüphesi olmasın. hatta tavsiyem şu ki ilk basın açıklamasında balkon yerine yeni başbakan nereyi seçer bilmeme ama biçak kemiğe dayandi demecini vereceğini beyan etsin ki halkımız bu soylemden mahrum kalmasın. bu lafı duyunca nedense şehitler cennete bizler de kış uykusuna yatıyoruz. fotoğrafları çok beğendim, kalemine aklına sağlık.

Sen de Fikrini Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha İlginç Yazılar: Gündem

 • Gündem

  “Engeller Başarılı Olmaya Engel Değil”

  Yazar:

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Abdullah Tekin’le birlikte Kanal T’ye davet edilmiştik. Engelliler Günü’nün önemine...

 • Gündem

  Ermenilere Fransız Kalmak

  Yazar:

  Fransa'da Ermenilerle ilgili cezai müeyyideler içeren yasa tasarısı kabul edildi. Başbakan açıklama yapıyor: "Bütün siyasi, ekonomik...

 • Gündem

  Üç Çocuk Katili Bir Canavar

  Yazar:

  Kayseri’de Ramazan bayramında başına geleceklerden habersiz güle oynaya şeker toplamaya çıkan Dilruba Tekin ile kardeşi Ahmet...

 • Gündem

  Bıktık bu hezeyanlardan!

  Yazar:

  Türkiye’de garip bir din – ahlak yozlaşmasının olduğunu görmemek mümkün değil. Kendisine profesör ünvanı takılmış bazı...

Sirac El

1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında pek çok projede yer aldım. 2002 yılında Sanalkurs.net'i ve 2013 yılında da Etkinlik.com.tr'yi kuran ekibin bir parçası oldum. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Daha Fazla...

Öne Çıkanlar

YUKARI