SOSYAL AĞLAR

Üç Çocuk Katili Bir Canavar

Gündem

Üç Çocuk Katili Bir Canavar

377020110326021933945Kayseri’de Ramazan bayramında başına geleceklerden habersiz güle oynaya şeker toplamaya çıkan Dilruba Tekin ile kardeşi Ahmet Tuna Tekin ve komşuları Türkan Ay isimli çocukların bir daha eve dönmedikleri meş’um hadiseyi hatırlamışsınızdır.

Çocuklar bulunmuş. Ama üzülerek, hatta büyük bir öfkeyle söylemek gerekirse, canice bir vahşetin kurbanı olmuşlar.

Haberi okuduğumda tüylerim diken diken oldu. “Allahım nasıl bir dünyada yaşıyoruz? Hangi vicdan yoksunu insafsız ve vahşi bir yaratıktır bu cürmü işleyen?” diye sordum delirmiş gibi kendime.

İşin en öldürücü kısmı ise çocuklardan kız olana tecavüz ettikten sonra onu diğerleriyle birlikte boğarak öldüren canavarın, meğer ailenin komşusu olması.

Acaba hangi tür bir dünyada yaşıyoruz da, bir insan hem küçük bir çocuğa tecavüz edecek kadar gözü dönecek, hem de boğarak öldürecek kadar vahşileşecek, bununla da kalmayıp arabasının bagajına koyduğu cesetleri başka bir ile götürüp göl kıyısına gömecek kadar rahat olabilecek?

İnsan “ölüm bile bu canavarlar için kurtuluş olur” diyor içinden. Çoluk çocuk dinlemeden bulduğu herşeye saldıran, sınır tanımadan boğarak öldüren, kesip doğrayan, 2-3 dakikalık uçkur zevkine bulabildiği herşeyi kurban edebilen zihniyet nasıl bir anne babanın ürünüdür? Nasıl bir hayal dünyası vardır, nasıl bu kadar insani duygulardan uzak olabilmiştir?

Şimdi olayın sıcaklığı ile kimse sorsanız, bu vahşi yaratığın idam edilmesi gerektiğini, parça parça edilip leşinin kargalara atılmasını şiddetle isteyen öneriler duyacaksınız. Ancak, biraz zaman geçince herkes unutacak, şahıs hapishanede bizim vergilerimizle beslenerek cezasını çektikten sonra yine toplumun arasında yeni “avlar” için dolaşmaya başlayacak. O zaman sıra kimde olacak dersiniz?

Türkiye’de bir zamanlar yalan yanlış da olsa uygulanan bir idam cezası vardı. Ancak şimdi suç işleyen kişi biliyor ki, işlediği yanına kâr kalacak, çekeceği en fazla birkaç yıl. Sonra serbest. Bu kadar rahattır. Sonra çık, yakalanana kadar tekrar baştan.

Asıl üzerinde durulması gereken “cezası ölüm olmalı, caydırıcı ceza olmalı” filan diyebiliriz. Ama bence asıl bu insanların kökünde bir sorun var.

Ne oldu ki, bir zamanlar kendisine zulmeden düşmanına bile insaflı davranan bir insan türü, şimdi küçük çocuğun bedeninde 5 dakikalık zevkini arar oldu? Hangi boktan şey, bu milletin bir neslinin genlerini 3 çocuğu arka arkaya koyup boğacak şekilde bozabildi? Annesine babasına saygılı, insanına merhametli bir mahluk, neden dolayı bu kadar soğukkanlı bir şekilde üç çocuk cesedini arabasının bagajına koyabildi ve sonra başka bir vilayete kadar götürdükten sonra kimsenin dikkatini çekmeden rahat bir şekilde gömebildi?

Neden böyle oldu bu insanlar? Nasıl böyle bir canavara dönüştürdüler bizim insanımızı dersiniz? Asıl bence bunu sormak lazım.

 

Okumaya Devam Et
1 Yorum

1 Yorum

 1. Keremel

  26 Mart 2011 / 21:19

  Olamaz ya.Haber ile akşam saatlerinde karşılaştım.Bunlar artık olacak şeyler.Kaçırılma, tecavüz, taciz, hırsızlık, cinayet vs. bütün bunların olması beklenirken nasıl oluyorda 2009 da olan bir olay 2010 yılının başlarına kadar ciddi manada ilgilenilmiyor anlamıyorm.Kurulan özel ekibin geç kurulması bir yana 5-6 ay boyunca bir sonuca ulaşamamaları da kamu güvenliğinin ne kadar donanımsız ve zayıf olduğunu gösteriyor.ASlına bakarsak şimdi bu konudaki düşüncelerimi yazacak olsam bir köşe yazısıda benden çıkar sanırım.Ama yazarımızın tecrübelerinin karşısında saygıyla eğilmek düşüyor bizlere.

Sen de Fikrini Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha İlginç Yazılar: Gündem

 • Gündem

  “Engeller Başarılı Olmaya Engel Değil”

  Yazar:

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Abdullah Tekin’le birlikte Kanal T’ye davet edilmiştik. Engelliler Günü’nün önemine...

 • Gündem

  Ermenilere Fransız Kalmak

  Yazar:

  Fransa'da Ermenilerle ilgili cezai müeyyideler içeren yasa tasarısı kabul edildi. Başbakan açıklama yapıyor: "Bütün siyasi, ekonomik...

 • Gündem

  “Bıçak Kemiğe Dayandı!”

  Yazar:

  Şehitlerimizin acısı yüreğimizi burkarken bu yazıyı yazmak bir hayli zor olacak. Genç yaşta umutlarla doluyken, yedikleri...

 • Gündem

  Bıktık bu hezeyanlardan!

  Yazar:

  Türkiye’de garip bir din – ahlak yozlaşmasının olduğunu görmemek mümkün değil. Kendisine profesör ünvanı takılmış bazı...

Sirac El

1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında pek çok projede yer aldım. 2002 yılında Sanalkurs.net'i ve 2013 yılında da Etkinlik.com.tr'yi kuran ekibin bir parçası oldum. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Daha Fazla...

Öne Çıkanlar

YUKARI