SOSYAL AĞLAR

Tecavüz Eden Edene Fatmagül!

TV ve Sinema

Tecavüz Eden Edene Fatmagül!

fatmagulKanal D’de Fatmagül’e yapılan şaşaalı tecavüzü duymayan yoktur. Kaçıranlar için haberimsi siteler video bölümlerinde izleme lüksü sunuyorlar. Haberi olmayanı kınıyorlarmış. Fatmagül’ün reytingi artsınmış maksat. Çünkü bu sahnenin çekimi sabaha kadar sürmüşmüş. “Fatmagül’ün suçu ne?” isimli dizide son derece mühim bir bölümmüş bu sahne.

Dizilerin artık gemi azıya alıp aile, çoluk çocuk demeden her konuya daldığı böylesine kasvetli bir mevsimdeyiz ne de olsa. Bu dizi de gençlere uygulamalı tecavüz dersinin son derece modern bir şekilde işlendiği fevkalade bir yapım olmuş. Bravo diyoruz. Doğrusu sahneleri biraz daha abartabilirlermiş, haber siteciklerine de böylece daha çok belden aşağı mevzu çıkarmış ama, neyse ki senarist beyler bu kadarcığı kafi görmüşler.

Hatırla Sevgili’de güzel bir performans ortaya koyup iyi bir iş çıkaran oyuncunun gidişatı da son derece hayret vericidir. Önce Aşk-ı Memnu’da kocasını yeğeni ile aldatan, sonunda dayanamayıp intihar eden ve tüm aile kavramlarını ayaklar altına alan Bihter, bu kez de gençler için doğal bir şekilde acılı soslu tecavüz sahnesinde gerçek hünerlerini sergiliyor.

Sorsanız alacağınız cevap belli: “Biz, toplumun gerçekleri en doğru şekilde algılaması ve kavraması için uğraşıyoruz” diyecekler.Ya da ne bileyim, “Aslında yaptığımız şey sanat diye isimlendirilmelidir” diye saçmalayabilirler.

Ee, yumurtayı anlatmak için yumurtlamanız mı gerekiyor yani? En çok TV izlenen saatte diğer kanalları geride bırakmak için herşeyi mübah mı görmek gerekiyor? Asın, kesin, öldürün, tecavüz edin, derisini yüzün, ensest ilişkiler yumağı oluşturun, hiç durmayın, yapın! Para kazandırıyorsa önemi yok nasıl olsa.

Fatmagül’ün tecavüz sahnesini izleyen Hülya Avşar’ı bir sıcak basmış. “Bana çekilen tecavüz sahnesinden daha iyi olamaz” diye açıklama yapmış. Muazzam. Yakında Tecavüzcü Coşkun’dan da benzer demeçler beklemekteyiz.

Neler oluyor böyle? Tecavüz sahnesini ballandıra ballandıra anlatan, en gözde köşelerinden haber yapan gazeteler, televizyonlar, siteler, acaba neden hiç olayın olumsuzluklarından bahsetmezler? Neden “ne kadar benzersiz ve güzel bir tecavüz” olduğunu vurgularlar? Diyelim ki, dünyadaki en kral tecavüz sahnesi budur, ne olacaktır yani? Türk halkının hangi yönüne hizmet etmiş oldunuz? İzlediklerinden etkilendiği için okulda arkadaşını vurdu diye bir takım ağır abili dizileri mahkum eden siz değil miydiniz?

Siz Fatmagül’e 3-5 kişinin tecavüz ettiği bir sahnenin çok izlenmesiyle kazandığınız parayı nasıl sindireceksiniz, merak ediyorum.

Kaldı ki, bu ilk değil. Babanın kızına tecavüz etmesini, oğulun anneye çökmesini, adamın kız kardeşini hamile bırakmasını döndere döndere anlattınız. Olayı iyice iğrençleştirip bokunu çıkardınız. Yeğen yengesine göz dikti, baba kızına yan gözle bakmaya başladı, oğul anneye sulandı. Rezalet diz boyunu çoktan geçti. Bizim midemiz bulanırken siz kazandığınız paraları saydınız.

Dizilerde anlata anlata bitiremediniz. Çocuklar mı izliyor, gençler mi seyrediyor, umursamadınız. Tecavüzcüleri el üstünde taşıdınız, her türlü sapık ilişkiye tam destek verdiniz. Olan biten her neyse tam ortasında yer alıp “nerede sinek, nerede yağ” diye eşelenip durdunuz.

Aslında suç sizde değil ki? Türk halkı madem bu sahneleri izledi, madem dizi de reytingleri kırdı. O halde memnun demek ki izleyen insanlar Fatmagül’e yapılan tecavüzden. Haber sitelerinin video kategorilerindeki bu videolar boşuna izlenme rekorları kırmıyor.

RTÜK de nasıl olsa uyuyor. Biz de gözlerimizi kapatalım ve bu tarifi imkansız sahnelerin tadını çıkaralım. Başka diyecek bir şey yok.

Okumaya Devam Et
9 Yorum

1 Yorum

 1. Dogdor Vivır

  21 Eylül 2010 / 17:37

  Milenyumun Hülya Avşar’ı. 🙂 O da güzellik yarışmasından fırlamıştı, bu da yetenek yarışmasından… Kaderleri benziyor. 10 yıl sonra bir albüm patlatır, üstüne bir de Talk Show filan devam edip o ivmeyle yolunu bulur. Ne diyeyim yazık! Türkiye gençliği gözünde Hülya şu an neyse bu da öyle olacak 🙂 Anlayan anlamıştır.

 2. hakkı

  21 Eylül 2010 / 18:02

  walla süper bi eleştiri olumş.dile getirilmesi gereken bir konuydu

 3. muhkem

  23 Eylül 2010 / 10:36

  İş daha da ilginç boyutlara taşınmış. 🙂

  http://i56.tinypic.com/2jdf980.jpg

 4. muhkem

  23 Eylül 2010 / 10:39

  Tecavüz eden gençlerden gelen açıklama: “Biz seni Bihter sandık!” 🙂

 5. M. Özkan

  23 Eylül 2010 / 15:08

  Vatandaşa sorduk sayın yazar..anket sonuçları aşağıdaki gibi…Şuanda Fatmagülün suçu ne?diye bir referandum yapılsa sonuç ne olurdu? İşte son durum http://twitpic.com/2r5irr

 6. arzu

  15 Ekim 2010 / 10:04

  neden kimse aşkı memnuyu izlerken gıkını çıkartmıyorda fatma gül çıkınca herkes ahlak olisi kesiliyor başımıza

 7. M. Özkan

  16 Ekim 2010 / 10:46

  @arzu aşkı memnuda herkes hayrandı kadına şimdi herkes düşman oldu gibi birşey

 8. Ahmet

  12 Ağustos 2011 / 18:36

  işte böyle bir yazı bekliyordum bu konuyu anlatan birini bekliyordum aslında yazınız çok güzel olmuş ve şu an ilerlemekte olan sanat dünyasının nasıl bir şekilde yol izlediğini açıkladığınız için size teşekkür ederim 🙂

  Allah sonumuzu hayır etsin diyelim başka diyecek söz yok

 9. sedef

  14 Haziran 2012 / 23:07

  tam da düşündüğüm ama ifade edemediğim şekilde yazmışsınız bu yazıyı. çok doğru çok yerinde bi anlatım olmuş. keşke herkes okusa da biraz bilinçlense…. Allah razı olsun. Allah sonumuzu hayır etsin..

Sen de Fikrini Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha İlginç Yazılar: TV ve Sinema

 • TV ve Sinema

  Uzun Hikaye Be Arkadaş!

  Yazar:

  Ustalığını bu film ile ispatlayan Kenan İmirzalıoğlu, samimiyeti, içtenliği, karaktere giydirdiği elbise ile filmi bir şahesere...

 • TV ve Sinema

  Fetih 1453 Olmuş mu?

  Yazar:

  "Olmuş mu?" sorusunun cevabını vermeden önce, belirtmek gerekir ki, bu bir film ve ilk etapta ticari...

 • TV ve Sinema

  Sıcacık Bir Komedi: Eyyvah Eyvah!

  Yazar:

  İlk hafta salonlarda yer bulamayınca tası tarağı toplayıp bu hafta önceden de yer ayırtmak suretiyle sinema...

 • TV ve Sinema

  Sigaraya ve Reklama Ölüm!

  Yazar:

  Televizyonda siz de denk gelmişsinizdir, adam anlaşıldığı kadarıyla sigara gibi birşey içiyor, anlamak zor (!) çünkü...

 • TV ve Sinema

  Newyork’taki Minareler

  Yazar:

  Senaryoyu 10 yıl önce yazdığını söyleyen Mahsun Kırmızıgül, senaryoyu ve diyalogları filmi çekmeden tekrar gözden geçirseymiş,...

Sirac El

1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında pek çok projede yer aldım. 2002 yılında Sanalkurs.net'i ve 2013 yılında da Etkinlik.com.tr'yi kuran ekibin bir parçası oldum. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Daha Fazla...

Öne Çıkanlar

YUKARI